Terapie po telefonu

Možná jste sem dorazili, protože...

  • je pro vás těžké mluvit o některých věcech i bez toho, aby Vás někdo viděl.

  • představa klasické či online terapie s webkamerou je pro Vás zahlcující.

  • nechcete, aby Vás někdo na terapii viděl ve zranitelné pozici.

  • je pro Vás důležité prostě jen nechat svou identitu skrytou.

Ať už jste se zde ocitli z jakéhokoliv důvodu, jsem ráda, že jste tady. Přečtěte si o této službě více, abyste měli lepší představu o tom, zda Vám může být užitečná.

Pojďme spolu jen mluvit...

Možná už dlouho přemýšlíte o terapii, ale netroufáte si, protože by to znamenalo, že byste se s někým museli potkat naživo. A taková představa může být velmi nepříjemná a stresující.

Důvodů může být mnoho - máte obavy z kontaktu s lidmi, zažil/a jste zneužívající prostředí a necítíte k druhým důvěru, příliš mnoho nových podnětů naráz je pro Vás zahlcující nebo prostě chcete nechat svou identitu skrytou.

Proto nabízím telefonické rozhovory. Můžeme spolu mluvit online bez videokamery nebo telefonicky (v takovém případě volá klient/ka). Terapie po telefonu může být bezpečným začátkem ke klasické terapii, nebo formátem, ve kterém se rozhodnete zůstat.

Je audioterapie efektivní?

O efektivitě online terapie oproti terapii face-to-face není pochyb. Možná se ale ptáte, jestli je i telefonický rozhovor tak efektivní.

Ačkoliv je na toto téma více výzkumů, z dostupných zdrojů se ukazuje, že i telefonické rozhovory přináší klientům pozitivní benefity [1]. V přehledové studii z roku 2020 se můžeme dočíst, že z dostupné literatury není známo, že by se telefonická terapie odlišovala od face-to-face terapie v kvalitě terapeutické aliance, sebeodhalení klientů/ek, empatie, pozornosti či účasti [2].

Pokud je pro Vás telefonická terapie jedinou cestou, jak začít, pak se možná vyplatí ji zkusit.


[1] Abrams, Z. (2020, July). How well is telepsychology working? Monitor on Psychology, 51(5). Dostupné zde.

[2] Irvine, A., Drew, P., Bower, P., Brooks, H., Gellatly, J., Armitage, C. J., ... & Bee, P. (2020). Are there interactional differences between telephone and face-to-face psychological therapy? A systematic review of comparative studies. Journal of Affective Disorders, 265, 120-131. Dostupné zde.

Má zkušenost s poskytováním audioterapie

Více než dva roky jsem poskytovala konzultace přes platformu Terap.io, kde jsem nabízela právě i voice call rozhovory. Pro některé klienty/ky představovala v danou situaci tato cesta jednu z mála možností, jak s někým hovořit o svých trápeních a nebýt na ně sám/sama.

Když pracuji, je pro mě důležité především to, o čem se mluví a jak se o tom mluví. Proto pro mě není telefonický rozhovor překážkou. Ano, má svá specifika. To ale dialogu nemusí ubírat na kvalitě a hloubce.

Audioterapie může být velmi intimním a hlubokým setkáním s léčivým potenciálem. Tento způsob práce mě velmi baví a jsem přesvědčená o tom, že může přinést úlevu a změnu těm, kteří se na osobní setkání z jakéhokoliv důvodu necítí.

Nejste si jistí, zda je to pro Vás? Nebojte se mě kontaktovat a zeptat se na cokoli, co Vás zajímá.