Bezplatná supervizní skupina pro profesionál*k*y ze sociálních služeb a z dalších pomáhajících profesí

Skupina je aktuálně naplněna. 

O skupině

Skupina je určena pro pomáhající profesionál*k*y ze sociálních služeb a z dalších pomáhajících profesí. Mohou se jí zúčastnit i studující oboru sociální práce a reflektovat zkušenosti ze studentských praxí.

Skupinu povedu jakožto supervizorka v začátku supervizního výcviku (více o mně níže). I proto je účast na skupině bezplatná.

Jedná se celkem o tři skupinová setkání po 120 minutách. Budeme se scházet v počtu přibližně 4 - 6 lidí.

Skupina je uzavřená. To znamená, že se na všech termínech sejdeme (ideálně) ve stejném složení.

Supervize pro mě není jen formalita daná standardy, ale užitečný prostor pro zastavení, zamýšlení se nad naší vlastní prací, nad našimi vztahy s klienty*kami, a taky nad tím, jak nám v práci je. Sama supervizí pravidelně využívám.

V rámci našich setkání budeme stavět na tématech, se kterými budete přicházet. Všichni ve skupině budou vázáni mlčenlivostí, proto může vzniknout cenný prostor pro sdílení toho, co vás v práci nejvíc pálí.

Tématy mohou například být:

O čem všem můžeme mluvit?

V čem může být skupina přínosná?

Ze skupiny neznámých lidí někdy může jít trochu strach. Zároveň mohou být ale druzí lidé také zdroj velké moudrosti, nových perspektiv a nadhledu. Ve skupině budeme mít pravidlo mlčenlivosti, takže by nikdo neměl vynášet, co se na setkání řešilo. Supervizní skupina složená z lidí z různých služeb naopak může přinést:

Skupinu otevírám jako součást své praxe v rámci studia supervize na FHS UK. Je to první supervizní skupina, kterou povedu, a potřebuju si to někde "natrénovat".  To znamená, že jsem s vedením supervize teprve na začátku a přijde mi důležité, abyste to věděl*a. :-)

Z toho ale také vyplývá jedno "ale". V rámci své studijní praxe si potřebuji naše setkání nahrávat. Nemusíte se ale bát - důležité je, abych byla na videu vidět já, vy tam vůbec být vidět nemusíte. :-) 

Proč je účast bezplatná?

Něco málo o mně

To, že studuji v rámci celoživotního vzdělávání supervizi na FHS UK, už o mně víte. Kdysi jsem chtěla studovat sociální práci, a teď se k ní oklikou přes supervizi vracím. Je to pro mě nesmírně inspirativní obor. Možná i proto, že jsem absolvovala psychoterapeutický výcvik zaměřený na postmoderní psychoterapii (Terapie v postmoderně, akreditace ČAP), kterou hodně rozvíjeli právě profesionálové a profesionálky z pole sociální práce.

Vystudovala jsem psychologii na FF UK a také Policejní akademii. Asi 5 let jsem působila ve školské primární prevenci a pak dva roky jako školní psycholožka. Ze školství jsem tak trochu utekla do soukromé psychoterapeutické praxe, která je aktuálně těžištěm mé práce.

V sociálních službách jsem sice nikdy přímo nepracovala, ale v rámci stáží a dobrovolnictví jsem se do mnoha organizací podívala. Dlouhodobě jsem dobrovolničila v Latě (mentoringový program pro děti a mladé) a v Rozkoši bez rizika. Krátkodobě jsem nakoukla do Denního stacionáře Sananim, Dětského krizového centra, terénních programů Drop Inu a do Bílého kruhu bezpečí. 

Více o mně zde.

Profesní životopis

Vzdělání

Psychoterapeutický výcvik

Praxe

Odborné stáže a dobrovolnictví

Vybrané kurzy a výcviky

Členství v profesních organizacích

Přihlášení a dotazy

Skupina je uzavřená, což znamená, že přihlašování probíhá na všechny termíny. Pokud již teď víte, že na některý z nich nemůžete dorazit, dejte mi prosím vědět. :-)


Přihlásit se je možné přes formulář zde: https://forms.gle/vwAMVhvBkZjDz6N37 

nebo přes email klaravozechova@gmail.com


Přihlášení potvrdím emailem. 


Pokud Vás cokoliv zajímá, nebojte se zeptat. :-) 


Kontakt:

klaravozechova@gmail.com

+420 605 015 244 (pokud preferujete telefonický kontakt a nedovoláte se mi, pak mi napište smsku a domluvíme se na čase, kdy si zavoláme)

Shrnující informace

Setkávání a termíny

Celkem se sejdeme 3x

Každé setkání trvá 120 minut.

Budeme se setkávat v úterý v čase 17:00 - 19:00, vždy jednou za šest týdnů.

Termíny jsou stanoveny na tyto dny:

27. 2. 2024

9. 4. 2024

21. 5. 2024


Místo 

Radlická 99 (organizace Person Center), Praha 5

8 min pešky od metra Radlická, 1 min od zastávky tramvaje Škola Radlice.


Bezplatnost, ale... 

Za skupinu nic neplatíte, ale výměnou za to bych si potřebovala naše setkání nahrát. Nemusíte se ale děsit - v nahrávce jde o to, abych byla vidět hlavně já. Pokud nebudete chtít, vidět tam být nemusíte. :-)


Nahrávání je pro účely studentské praxe v rámci mého studia supervize na FHS UK (pod vedením doc. Zuzany Havrdové a doc. Petera Brnuly).


Registrace

Emailem: klaravozechova@gmail.com

Přes formulář zde: https://forms.gle/vwAMVhvBkZjDz6N37 


Pokud nebudete moct na setkání dorazit...

Dejte mi prosím vědět, ať vím, že jste v pořádku a taky že nemáme čekat. :-)

Pokud byste si svou účast rozmyslel*a, dejte mi také prosím vědět co nejdříve.

Těším se na viděnou!

Klára V